GO-STAL

Przygotowanie terenu pod montaż blaszaka


Każda konstrukcja powinna mieć wytrzymałe i solidne podłoże, by przez okres używania nie zniszczyła się. Pierwszym, podstawowym etapem, jest odpowiednie wypoziomowanie terenu.

Istnieje kilka sprawdzonych sposobów na odpowiednie przygotowanie terenu pod montaż blaszaka. Najpopularniejszymi metodami są:

  1. Wylewka betonowa – najczęściej wybierany przy wykorzystaniu konstrukcji jako garażu samochodowego. Wylewka nie musi być głęboka, ma wystarczyć na odpowiednie wypoziomowanie względem podłoża. Należy pamiętać, aby nie zatapiać blaszaka w wytworzonej wylewce.

  2. Betonowy fundament – podobnie jak w przypadku wylewki, ale tutaj zalewamy betonem rów, który jest obrysem szerokości i długości naszej konstrukcji. Obok wylewki betonowej jest to sposób gwarantujący największą stabilność.

  3. Rozstawienia bloczków – polega na ustawieniu i lekkim wkopaniu w ziemię 6 bloczków betonowych – 2 na dole, 2 w środku i 2 u góry. Ta metoda jest polecana, jeśli blaszak ma być tylko konstrukcją tymczasową (np. w czasie prac budowlanych). Możemy także zrobić wylewkę słupków betonowych, co jest trwalsze od bloczków, ale nie gwarantuje takiej stabilności jak dwie pierwsze metody.

Należy pamiętać o odpowiednim zakotwieniu konstrukcji do podłoża, niezależnie od wybranej metody – w przeciwnym wypadku, w razie wystąpienia dużego wiatru, nasza konstrukcja może się nieoczekiwanie przemieścić.

Przygotowanie terenu pod montaż blaszaka jest niezwykle istotne, dlatego warto skorzystać z usług profesjonalistów lub wcześniej dopytać się specjalistów, który ze sposobów będzie najlepszy dla naszych potrzeb.F.P.U.H. GO-STAL Michał Gocal
Szkolna 20, 77-320 Przechlewo, woj. pomorskie
59 833 45 36